Hasi: “Ik verwacht een reactie van mijn groep”

DONDERDAG, 14 AUGUSTUS 2025, 08:04 - emjomi
Anderlecht-Online No Image Found

INTERVIEWS Anderlecht moet in Chisinau zijn ticket voor de play-offs van de Conference League veiligstellen. Ondanks zijn comfortabele voorsprong verwacht Hasi een agressieve start van de thuisploeg.


Na de 3-0 overwinning in het Lotto Park zou paars wit in Moldavië geen problemen meer mogen ondervinden. Hasi heeft uit voorzorg enkele spelers in Neerpede achtergelaten. “Maar dat betekent niet dat we gaan experimenteren”, zegt hij. “De afwezigen hebben allemaal een goede reden.”


Lees verder onder de advertentie

Lees verder
"Yari Verschaeren had vorig seizoen vaak last van zijn lies en heeft veel gespeeld, het was tijd om hem wat rust te gunnen. Hetzelfde geldt voor Thorgan Hazard. Ali Maamar heeft al weken last van buikklachten, maar moest blijven spelen. Aanvullend onderzoek moet uitwijzen wat er precies aan de hand is, maar zijn kwaliteiten hebben eronder geleden. Jan-Carlo Simic heeft wat last en was niet klaar voor deze wedstrijd."

Bertaccini in de basis?
Zal Adriano Bertaccini voor het eerst in de basis staan? “Adriano brengt pit, beweging en gevaar, maar hij heeft niet de hele voorbereiding meegemaakt.” Voor nieuwkomer Yasin Özcan is het nog te vroeg. “Hij heeft trainingsdagen gemist omdat de administratieve formaliteiten rond zijn transfer vertraging hebben opgelopen. Maar hij speelt met veel intensiteit en dat is wat we nodig hebben.”

Snelle verdedigers
Het valt nog te bezien of Yasin Özcan over de nodige snelheid beschikt in de verdediging, wat de afgelopen weken het zwakke punt van Anderlecht bleek te zijn. “Noem mij één verdediger in België die niet kwetsbaar is als hij op 60 meter van het doel speelt. We moeten slimmer en sluwer worden. De druk naar voren moet worden verbeterd, zodat de verdediging niet meteen onder druk komt te staan. We veranderen onze manier van spelen niet: we blijven met energie en intensiteit naar voren drukken.”

Bron: HLN (HLN)