
WEDSTRIJDEN Anderlecht heeft met 4-2 verloren op Club Brugge. Voor rust werd paarswit werkelijk omvergeblazen door de thuisploeg die slechts met 3-0 leidde aan de rust. Na rust deed Brugge het plots heel wat rustiger waardoor Anderlecht beter in de match kwam en nog terugkwam tot 3-2 via Hazard en Cvetkovic. Vermant besliste op de counter ten slotte de wedstrijd in de extra tijd.
Anderlecht werd voor rust dus volledig overtroefd door Club Brugge op alle mogelijke manieren en kon (slechts) met 3-0 gaan rusten. Het verschil in kwaliteit, snelheid en grinta was gewoon veel te groot voor paarswit. Club Brugge speelde zelf sterk en leek wel een wedstrijd op FIFA te spelen tegen een computer.
Lees verder onder de advertentie
Was Brugge nu zo sterk voor de rust of was Anderlecht nu zo slecht? Het zal zoals vaak een beetje van het ene en een beetje van het andere zijn. Deze nederlaag is nog geen ramp voor Anderlecht, maar het zal in de volgende confrontaties tegen Gent, STVV en Mechelen wel helemaal top moeten zijn, anders worden deze Play-offs heel snel een maat voor niets.
WEDSTRIJDVERLOOP
90'+3: 4-2 Vermant scoort op de counter nadat Anderlecht naar voor trok.
90': 3-2 Cvetkovic wordt knap diepgestuurd door Verschaeren en trapt langs Mignolet.
89': Verschaeren helpt defensief
87': Cvetkovic gaat er opnieuw voor, maar trapt over.
86': Forbs schiet tegen Vermant.
85': Coosemans redt met een reflex een poging van Seys.
82': Goede actie van Hazard. Mignolet duwt in corner.
81': Augustinsson wordt vervangen door Da Costa.
79': Cvetkovic kan net niet bij een voorzet.
69: De jonge Nga Kana (16) maakt zijn debuut op rechts. Hij vervangt Degreef.
67': Kans voor Cvetkovic, maar Mignolet kan redden. Stroeykens kan daarna enkel met de knie besluiten.
64': Seys kan net Cvetkovic van de bal houden.
54': 3-1. Hazard scoort uit de rebound nadat Mignolet een schot van Degreef niet kon klemmen.
53': Cvetkovic schiet een bal in het kader, maar het schot is veel te zwak.
48': Onyedika schiet naast doel. Brugge mocht hier weer doen wat het wilde.
46': Voorzet Hazard, maar er staat niemand voor doel.
46': Stroeykens valt in voor Bertaccini die het kind van de rekening is.
RUST
45': Llansana wordt goed geraakt door Stankovic die geel krijgt.
44': Anderlecht slaagt er maar niet in om te counteren.
43': Kopballetje van Degreef.
40': Sabbe schiet niet ver over doel. Hij staat weer helemaal vrij.
35': 3-0. Tzolis wordt diep gestuurd op counter, schakelt Hey uit en scoort laag in de hoek.
28': 2-0. Stankovic scoort met het hoofd op corner. Degreef wordt niet-onlogisch afgetroefd door de Serviër in het duel.
27': Coosemans houdt Vanaken van de 2-0 met een geweldige redding met de hand.
24': Mechele wint een duel, bedient Stankovic en die stuurt Tresoldi diep. Het gaat allemaal wel heel makkelijk voor Club.
20': De Cat lijkt wel te strompelen op het veld. Is hij wel fit?
20': Llansana maakt een gevaarlijke pass onschadelijk.
19': Vanaken loopt net te lang met de bal en loopt buiten.
17': Anderlecht blijft plakken in het eigen strafschopgebied. Het vindt geen vrije man, want iedereen staat vaak op 20 meter van het eigen doel.
15': 1-0. Sabbe knalt de bal vanop afstand hoog in doel. Hij kreeg wel veel tijd en ruimte om aan te leggen.
10': Anderlecht heeft het erg moeilijk in de beginfase en kan het spel van Club niet verstoren.
5': Ordoñez kan koppen, maar gelukkig raakt hij de bal niet optimaal.
3': Miraculeuze ontsnapping van Anderlecht. Na een corner wordt de bal driemaal van de lijn gehaald.
1': De Cat krijgt een schietkans, maar vanuit een moeilijke positie.
De laatste maal dat Anderlecht won van Club Brugge in de Play-offs dateert van 2018.
Bron: © Eigen redactie