
FLASHBACK 4-2 werd het in Brussel op 7 april 1964 tegen het grote Barcelona. Anderlecht won zo de jubileummatch georganiseerd voor Jef Jurion, die dan 10 jaar voor de club speelde. Dat was in die tijd een traditie.
Jurion zou pas in 1968, na 14 seizoenen dus, Anderlecht verlaten met 9 titels op zak.
Jurions laatste jaar bij Anderlecht was geen plezier. Tegen Charleroi geraakte hij geblesseerd en zat 5 weken in het gips. Naar eigen zeggen werd hij tegen het einde van het seizoen onder druk gezet om snel weer te kunnen spelen. Anderlecht stond namelijk een puntje achter in de titelrace. Indien de titel behaald werd, mocht Jurion transfervrij vertrekken. Dat was althans de belofte van de voorzitter. Maar toen het bestuur niet akkoord ging, kwam hij zijn belofte niet na (Anderlecht was alsnog kampioen geworden). Jurion weigerde dan maar mee te gaan voor een vriendschappelijke partij tegen Milan, waardoor hij moest vertrekken. La Gantoise betaalde wel nog 1,3 miljoen frank voor hem. Het zou nog vier jaar duren eer Anderlecht nog eens kampioen werd.
Jurion was jarenlang één van de dragende spelers van de club geweest. Zijn goals tegen Real Madrid in de Europacup, waardoor Anderlecht doorstootte, is waarschijnlijk zijn bekendste wapenfeit. Maar Jurion was ook niet de makkelijkste. Hij had veel spelinzicht en was een intelligente voetballer, maar eentje met een mening. Een discussie of conflict met een trainer of medespeler kwam al wel eens voor. Als het niet met hem klikte, kon je het bij Anderlecht in die periode wel vergeten.
Jef Jurion speelde ook 64 keer voor de nationale ploeg van België en was goed voor 9 doelpunten. Bij Anderlecht kwam de voetballer met de bril aan 390 wedstrijden en 79 goals.
Bron: © Eigen redactie
In een flashback-artikel kijken we terug in de tijd naar een belangrijke gebeurtenis voor de club of ex-speler.