Eén Anderlechtenaar op het eerste WK

MAANDAG, 13 JULI 2026, 14:00 - Newssystem
Anderlecht-Online No Image Found

FLASHBACK België neemt deel aan het eerste WK in 1930 in Uruguay. België trok op hetzelfde schip als twee andere Europese ploegen naar Latijns-Amerika. De Belgen hadden zich onderweg echter goed laten gaan en een aantal kwamen toe met overtollige kilo's.

Sommigen werden in Uruguay ook nog eens ziek.

De Rode Duivels spelen wel de allereerste WK wedstrijd uit de geschiedenis, tegen de VS. In parallel speelde ook Frankrijk op hetzelfde tijdstip. Tegen de VS wordt het een afstraffing: 3-0 verlies. Ook van Paraguay wordt er met 1-0 verloren. Een derde vriendschappelijke match tegen een lokaal team gaat ook verloren met 3-0. Thuisland Uruguay wordt wereldkampioen.

Eén Anderlechtenaar zat in de selectie en speelde ook in beide officiële wedstrijden: Ferdinand Adams, beter gekend als Cassis (een samentrekking van 'kas', het Brusselse woord voor goal en Ciske omdat hij veel op zijn neef Ciske leek).

Cassis zou heel zijn spelerscarrière bij Anderlecht blijven: van 1919 tot 1934. In de laatste jaren was hij speler-trainer. Hij speelde 284 partijen waarin hij 245 goals scoorde! Voor België kwam hij 23 keer uit, goed voor 9 treffers. Hij speelde eveneens één seizoen samen met Constant Vanden Stock.

In de jaren 40 was hij drie jaar trainer van Sporting. Cassis overleed op Kerstdag 1985.

Bron: © Eigen redactie


In een flashback-artikel kijken we terug in de tijd naar een belangrijke gebeurtenis voor de club of ex-speler.