"Waren veel beter dan Standard"

RSC Anderlecht heeft er wellicht één van zijn beste wedstrijden van dit seizoen opzitten, alleen liet het na zijn kansen af te werken. Ook Hein Vanhaezebrouck had alleen maar lof voor zijn ploeg. Lees verder »

RSC Anderlecht heeft er wellicht één van zijn beste wedstrijden van dit seizoen opzitten, alleen liet het na zijn kansen af te werken. Ook Hein Vanhaezebrouck had alleen maar lof voor zijn ploeg. Lees verder »

Pieter Gerkens kreeg de uitgelezen kans op de gelijkmaker, maar liet na om die kansen af te werken. Maar hij was niet de enige. Het ontbrak RSC Anderlecht gewoon aan efficiëntie voor doel. Maar opgeven daar denken ze nog niet aan. Lees verder »

Er was heel wat te doen rond de Video Assistant Referee (VAR) tijdens de wedstrijd Club Brugge - Anderlecht. Na de insinuaties van Bart Verhaeghe nam de Koninklijke Belgische Voetbalbond (KBVB) de beslissing om de beelden door te sturen naar de International Football Association Board (IFAB) Zij oordeelden dat vier van de vijf fases een correcte beslissing kregen. Lees verder »

De damesploeg van Anderlecht houdt dan toch niet op te bestaan. Rond 16 uur kreeg speelster Heleen Jacques een telefoontje van haar coach. Die had van Marc Coucke vernomen dat de ploeg niet wordt afgeschaft. Vanwaar dan die commotie? Lees verder »

Wordt de vrouwenploeg van Anderlecht opgedoekt of niet? Voorzitter Marc Coucke spreekt in een tweet over 'fake nieuws', maar intussen laten de speelsters van paars-wit zich horen op Twitter. Lees verder »

Na het uitlekken van het nieuws dat Anderlecht zijn damesploeg opdoekt, laat de club weten "dat er nog geen beslissing genomen is". Bij Sporza is speelster Aline Zeler echter duidelijk: "Ze hebben ons gisterenavond verteld dat het stopt. Een gesprek met Coucke was niet constructief." Lees verder »

FIFA-scheidsrechtersbaas Massimo Busacca was gisteren in ons land om een stand van zaken te komen geven over de Video Assistant Referee (VAR). Volgens zijn duidelijke analyse scoorde Lukasz Teodorczyk een geldige goal: "Nipt buitenspel is geen clear error." Lees verder »

Donderdag wacht Standard Luik in het Constant Vanden Stock Stadion. Hein Vanhaezebrouck geeft toe dat de winnaar van dit duel wellicht meespeelt voor de finaleplaatsen. Lees verder »

Sven Kums nam plaats naast Hein Vanhaezebrouck op de persconferentie deze namiddag. Ook hij kreeg de vraag wat zijn mening was over alle commotie die er geweest is na de wedstrijd. "Ik vind het vooral spijtig dat er niet gepraat wordt over de goede wedstrijd die we gespeeld hebben", reageerde Kums. Lees verder »

Onvermijdelijk kreeg Hein Vanhaezebrouck de vraag wat hij vindt van de wedstrijdleiding vorige zondag tegen Club Brugge. In eerste instantie wou de coach er niet teveel over kwijt, al vroeg hij zich wel enkele dingen af. Lees verder »

Andy Najar is ziek en traint al twee dagen niet mee. Hij is dan ook hoogst twijfelachtig voor het duel van donderdag tegen Standard. Kara Mbodji en Henry Onyekuru trainen beide mee, maar de kans is klein dat ze nog dit seizoen in actie komen voor RSC Anderlecht, laat Hein Vanhaezebrouck weten. Lees verder »

Wat een memorable wedstrijd voor Olivier Deschacht gisteren. Zijn 600ste wedstrijd voor RSC Anderlecht. En dan nog de drie punten mee naar huis nemen vanop Jan Breydel. Een gelukkige Deschacht gisteren dus, die er gerust nog een seizoen wil bijdoen. Lees verder »

Het was afwachten of en hoe Lukasz Teodorczyk op het veld zou verschijnen tegen Club Brugge. De Pool arriveerde pas dit weekend terug in België en had pas één training achter de rug. Maar de aanvaller was vastbesloten te spelen én te scoren voor zijn overleden broer Tomasz. En hij hield woord. Lees verder »

Adrien Trebel was opieuw zijn sterke zelf op het veld. Het enige minpuntje aan de hele wedstrijd is het tegendoelpunt, volgens de Fransman. Voor de rest was dit een verdiende overwinning. Lees verder »

Het was voor voorzitter Marc Coucke zijn eerste duel in Jan Breydel, als voorzitter van RSC Anderlecht. En de voorzitter genoot met volle teugen. Hij zal een ploeg aan het werk met een volledige andere mentaliteit dan in december: "En daarvoor wil ik de staff en spelers feleciteren", aldus Coucke. Lees verder »

Hein Vanhaezebrouck was een tevreden man na de wedstrijd op Club Brugge. "De titelstrijd ligt nu weer helemaal open", zei de coach, "Maar het zal een felle strijd worden." Lees verder »

Olivier Deschacht speelde vandaag zijn 600ste wedstrijd op het veld van Club Brugge, en keerde met de drie punten terug naar Brussel. "De mooiste overwinning uit mijn carrière", zegt de verdediger, "Maar we staan nog achter, ik ga het woord titel nog niet zeggen." Lees verder »

Laurent Depoitre speelt momenteel bij Huddersfield Town, waarmee hij tegen de degradatie strijd. Ziet hij een avontuur in de lagere Engelse klasse zitten of misschien een terugkeer naar de Jupiler Pro League: "Het zou leuk zijn om nog eens met Vanhaezebrouck samen te werken", aldus Depoitre. Lees verder »

Antonio Milic was vorige wintermercato al bijna op weg naar RSC Anderlecht, die deal ging uiteindelijk niet door door de overname. Er zou toen wel een afspraak gemaakt zijn dat Milic deze zomer de overstap mocht maken. Maar de nieuw technisch directeur van KV Oostende, Hugo Broos, spreekt die afspraak tegen. Lees verder »

Gino Caen maakte de overstap van KV Oostende naar RSC Anderlecht. Marc Coucke en Luc Devroe deden toen niet moeilijk over zijn overgang, wisten zij veel dat ze daar enkele maanden later ook zouden zitten. Lees verder »

Als Olivier Deschacht zondag aan de aftrap komt, is dat zijn 600ste wedstrijd voor RSC Anderlecht. "De laatste der mohikanen", noemde Hein Vanhaezebrouck hem. Als het aan Ronny Deschacht, de vader van Deschacht lag, stopt zijn zoon dit seizoen met voetballen en komt hij in de zaak werken. Maar of Olivier dat zelf ziet zitten ? Lees verder »

Alexis Saelemaekers is de verrassing van dit seizoen. De jonge verdediger maakte zijn debuut in de A-kern en doet dat meer dan behoorlijk. Zijn contract loopt nog tot 2019, maar RSC Anderlecht heeft een optie om die eenzijdig te lichten. Luc Devroe wil dat echter zomaar niet doen. Lees verder »

Laurent Depoitre vecht momenteel met Huddersfield town om het behoud in de Premier League. Tegenover Play Sports had hij het over ex-trainer Hein Vanhaezebrouck. Lees verder »

Marc Coucke kreeg deze voormiddag op zijn persconferentie omtrent de jeugd, ook een vraag over de topper van zondag. De voorzitter geeft toe dat Club Brugge de ploeg van dit seizoen is, maar hoopt stiekem toch op een overwinning in Jan Breydel. Lees verder »