
ANDERE In de Supercup Lounge in het Lotto Park, staat de enige echte originele Europese Supercup trofee. Hoe die daar terecht gekomen is, is eigenlijk heel simpel uit te leggen. Feit is wel dat RSC Anderlecht al 46 jaar beschikt over het enige echte originele exemplaar.
Een feit waar veel clubs toch wel jaloers op zijn. Ajax won trouwens 2 x de wisselbeker, zodoende dat ze al eens aan paars-wit vroegen om de trofee te lenen voor een fotosessie. Paars-wit ging graag in op die vraag, maar tot op vandaag is die fotosessie er nog niet van gekomen.
En ja, u leest het goed, de trofee was origineel een wisselbeker, hoe het dan komt dat hij bij RSC Anderlecht is blijven hangen. In 1978 won paars-wit de finale en dus de trofee, het jaar ook dat UEFA besliste om voor een meer hanteerbare plaquette te gaan in plaats van de wisselbeker. Op die manier is de trofee in Brussel blijven hangen en daar staat hij dus 46 jaar later, nog steeds.
Copyright © 2000-2025 - www.anderlecht-online.be - RSC Anderlecht unofficial fansite
Website by Anderlecht-Online VZW & OS Templates