Oplossing voor grasmat pas deze zomer

WOENSDAG, 18 DECEMBER 2024, 11:37 - D.A.B.
Anderlecht-Online No Image Found

ANDERE Het bestuur van RSC Anderlecht overweegt een tijdelijke oplossing voor de problemen met de grasmat. De huidige situatie biedt namelijk weinig ruimte, aangezien er slechts 16 dagen beschikbaar zijn tussen de wedstrijd op 27 december en de volgende op 12 januari. Een grondige aanpak van het veld is idealiter gepland voor de zomervakantie, met een kostenraming van meer dan 1 miljoen euro. Dit project vereist echter twaalf weken op het gras te doen aansterken, terwijl de play-offs eindigen op 26 mei en de nieuwe competitie al eind juli begint.

Hierdoor is er onvoldoende tijd voor een volledige vernieuwing van het gras.

Anderlecht werkt samen met Raw Stadia, een bedrijf dat gespecialiseerd is in de aanleg van grasmatten en ook clubs als Liverpool en Arsenal ondersteunt. Jan Vertonghen investeerde al in dit bedrijf.

Momenteel is de staat van het veld een grotere zorg voor de club dan de prestaties van het eerste elftal. De oorzaak zou een te grote hoeveel zout zijn die zich in het zand bevond dat eerder op de grasmat werd uitgestrooid. Hierdoor kan het gras niet optimaal groeien of herstellen. De enige optie is alles afgraven en met nieuwe grond aanvullen. Iets wat dus in de zomer wordt overwogen, terwijl men ondertussen andere tijdelijke oplapmiddelen overweegt.

Bron: Nieuwsblad