WEDSTRIJDEN Anderlecht blijft het goed doen op donderdag. Het won met 1-0 van Antwerp in de heenwedstrijd van de halve finale. Voor de rust trof Anderlecht tweemaal de paal en scoorde Degreef verdiend de 1-0. Coosemans moest ook wel een aantal maal goed tussenbeide komen. Na rust leken beide clubs snel tevreden met de uitslag, al kopte Degreef wel tegen de paal. Janssen ontsnapte aan een tweede gele kaart na een handsbal.
De toon van een potige, maar niet onfaire wedstrijd werd meteen gezet door een opstootje in minuut 4 waarna Janssen, Simic en Adryelson meteen geel kregen. Daarna begon Anderlecht aan een goed eerste kwartier waarin het tweemaal de paal raakte via een Antwerp-speler. Eerst redde Lammens een goede kans van Edozie en daarna devieerde Alderweireld een poging van Degreef tegen de paal
Lees verder onder de advertentie
Lees verder Anderlecht zette hoog druk en had grotendeels controle, maar Antwerp lag duidelijk op de loer. Coosemans pareerde met het nodige geluk een schot van Janssen. Net toen de aanvallen van Paars-wit wat waren gaan liggen, sloeg De Greef toe. Edozie kruiste na een lange run het veld en bediende De Greef. De jonge flankspeler trapte heel gecontroleerd verdiend de 1-0 in doel.
Antwerp reageerde via Alderweireld op hoekschop en na een slechte pass van Edozie moesten Dendoncker en Coosemans bij de les zijn. Coosemans maakte de poging van Janssen onschadelijk.
De tweede helft was van beide teams heel wat minder. Bij Anderlecht moest Edozie snel na rust de wedstrijd staken met een blessure. Hazard was zijn vervanger, maar met Edozie verdween heel wat snelheid en gevaar bij Paars-wit. Antwerp nam het spel in handen, maar kon er nauwelijks wat mee aanvangen.
Janssen maakte duidelijk hands, maar een fout en een eventuele tweede gele kaart bleef op zak. Hij onderschepte namelijk een diepe bal die gevaar had kunnen opleveren. In minuut 64 kwam Paars-wit nog dicht bij de 2-0. Uitblinker Degreef kopte sluw tegen de paal op voorzet van Hazard.
De grootste bijna-kans voor Antwerp viel in de slotfase. Na balverlies bij Anderlecht werd Janssen aangespeeld, maar de aanvaller liet lopen omdat hij dacht buitenspel te staan. Bij de herhaling bleek dat dit helemaal niet het geval was. In de allerlaatste minuut kreeg ook Deman bijna nog een mogelijkheid, maar beide clubs hadden zich ergens neergelegd met de uitslag.
Na de wedstrijd maakte Alderweireld terecht zijn beklag over het slechte veld. Anderlecht verdedigt na de verdiende 1-0 binnen drie weken een nipte voorsprong bij The Great Old.