"Dao is geen Vazquez, maar een type Amuzu"

MAANDAG, 3 FEBRUARI 2025, 18:26 - Garrincha
Anderlecht-Online No Image Found

INTERVIEWS Met Elyess Dao haalde Anderlecht vandaag nog offensieve versterking binnen. De 18-jarige aanvaller zal meteen aansluiten bij de A-kern. Voor het grote publiek is Dao een onbekende naam, dus ging Het Nieuwsblad even praten met Mo Ouahbi, zijn coach bij de Marokkaanse U20.

Eerst even Dao zijn verleden schetsen. Vader Issou Dao belandde als voetballer vanuit Ivoorkust in Frankrijk. Daar speelde hij onder meer voor Bastia en Toulouse. Hij kwam ook 17 keer uit voor Ivoorkust. Zoonlief Elyess werd geboren in Toulouse en heeft naast een Ivoriaanse vader een Marokkaanse moeder. Op die manier kwam hij terecht bij de Marokkaanse U20.


Lees verder onder de advertentie

Lees verder
Mo Ouahbi, voormalig jeugdcoach bij Anderlecht, is nu bondscoach bij de Marokkaanse U20 en kent Dao goed. "Een leuke speler", zo omschrijft Ouahbi de aanvaller. Volgens Ouahbi is hij geen spits die aan de lopende band scoort, maar kan hij wel een verdediging pijn doen. "In Marokko noemen ze hem vaak ‘Doku'", zo klinkt het. Uiteraard is Doku nog van een ander niveau, maar Dao heeft dezelfde dikke dijen en snedige dribbels. "Daarom kan hij goed versnellen en dribbelen."

Ouahbi vertelt dat Dao geen targetspits is zoals Vazquez. Hij ziet Dao eerder als tweede spits of iemand die vanaf de flank komt. "Buitenom, naar binnen komen en trappen met rechts. Hij daagt de tegenstander graag uit. Dao is een type om de opvolger of vervanger van Amuzu te worden", besluit Ouahbi.

Bron: © Eigen redactie