Einde van PO in zicht? Kampioenschap met 18?

DINSDAG, 25 FEBRUARI 2025, 22:30 - Skyhawk
Anderlecht-Online No Image Found

ANDERE Er is een reële kans dat de Belgische eerste divisie binnenkort overgaat naar een 'normaal' kampioenschap met 18 clubs, zonder play-offs. Een belangrijke stemming hierover vindt donderdag plaats, en de verwachting is dat de benodigde tweederdemeerderheid behaald zal worden. Na meerdere werksessies lijkt er een breed gedragen consensus te zijn ontstaan voor het nieuwe format met 18 clubs.

Dit zou een significante wijziging betekenen voor de competitie. Als het voorstel wordt goedgekeurd, zal de wijziging al volgend seizoen in werking treden. Dit houdt in dat geen enkele club dit seizoen de uitdagende play-downs hoeft te spelen; enkel de voorlaatste club zal nog moeten strijden in de barrage tegen de derde van de Challenger Pro League.

Volgend seizoen worden er dan minder speeldagen afgewerkt wat de overvolle Europese kalender kan compenseren; een eis van de topclubs. De play-offs waren al lang omstreden, vooral door de puntendeling.

Bron: HLN