U16 eindigen derde op Algarve Elite Cup

MAANDAG, 31 MAART 2025, 14:39 - D.A.B.
Anderlecht-Online No Image Found

JEUGD Een week na de verdienstelijke deelname van de U13 aan de Algarve Elite Cup, heeft de U16 van Anderlecht dit weekend eveneens deelgenomen aan het toernooi in Portugal, specifiek voor spelers geboren in 2009. Onder leiding van coach Yannick Kindermans wist het team maar liefst vijf van de zeven wedstrijden te winnen en bleef het ongeslagen, wat resulteerde in een derde plaats. Jayden Onia-Seke werd bekroond als beste speler van het toernooi. De U16-formatie werd versterkt met drie spelers die eerder kampioen werden in de U15-categorie.

Taty Kera, Samory Kone en Noé Kagé droegen bij aan het sterke resultaat en blijven dit seizoen in hun categorie, behalve voor internationale U15-toernooien.


Lees verder onder de advertentie

Lees verder
Ondanks de vijf overwinningen en een ongeslagen status, mogen de Mauves teleurgesteld zijn over de derde plaats. De enige 'nederlaag' kwam tot stand in de halve finale, waar ze na een 0-0 gelijkspel moesten buigen voor Sporting Clube de Portugal tijdens de strafschoppen. Dit duel werd bijgewoond door Zeno Debast, die zijn jongere broer Milan Debast aan het werk zag.

De uiteindelijke rangschikking van het toernooi toont Anderlecht op de derde plaats, achter Real Sociedad en Sporting.

De wedstrijden in de poulefase werden afgesloten met een 0-0 tegen Braga, gevolgd door een 1-0 overwinning op Supra en een 1-0 zege op FC Kopenhagen. In de tweede ronde versloegen ze Midtjylland met 3-0 en FC Toluca met 2-0.

De finale ranglijst van het toernooi is als volgt:
1. Real Sociedad
2. Sporting Portugal
3. Anderlecht
4. FC Toluca (Mexico)
5. FC Kopenhagen
6. Braga
7. Supra (Canada)
8. Midtjylland
9. ISR (Nederland)
10. Kashiwa Reysol (Japan)
11. Vitoria Guimaraes
12. CAAF Atlantico (Portugal)

Bron: © Eigen redactie