Anderlecht nog geen reekshoofd in tweede EL voorronde

MAANDAG, 19 MEI 2025, 10:56 - D.A.B.
Anderlecht-Online No Image Found

WEDSTRIJDEN Anderlecht's positie voor dit seizoen ligt vast: vierde. Paars-wit haalt daarmee de vooraf gestelde doelstellingen niet en mag opnieuw spreken van een teleurstellend seizoen. Op 24 juli mogen de Brusselaars dan opnieuw aan de bak want dan wacht de eerste Europese wedstrijd. Anderlecht komt uit in de tweede voorronde van de Europa League. De terugmatch staat gepland op 31 juli. Bij uitschakeling, valt Anderlecht terug op de derde voorronde van de Conference League (gevolgd door een play-off). 

De loting vindt plaats op 18 juni. Voorlopig zijn er nog niet al te veel namen in te vullen. Er komen zestien ploegen in actie in de tweede voorronde van de Europa League (acht reekshoofden en acht niet-beschermde teams). Anderlecht is mogelijk reekshoofd, maar dat zal kantje-boordje worden:

  • Reekshoofd (zeker geplaatst):
    • Sporting Braga is eveneens zeker van de tweede voorronde en staat hoger gerangschikt dan Anderlecht
  • Reekshoofd (verwacht):
    • Legia Warschau (eerste voorronde te spelen)
    • Shaktar Donetsk (eerste voorronde te spelen)
  • Geen reekshoofd (zeker geplaatst):
    • FC Utrecht
    • Hibernian
  • Geen reekshoofd (verwacht):
    • Sheriff Tiraspol (eerste voorronde te spelen)
    • CFR Cluj (eerste voorronde te spelen)
    • NK Celje (eerste voorronde te spelen)
Als deze logica gerespecteerd wordt, moeten er dus nog drie lager dan Anderlecht geclassificieerde clubs zich plaatsen en dan is Anderlecht reekshoofd. Hiervoor zijn er verschillende opties:
  • Er komen nog ploegen bij die rechtstreeks geplaatst zijn uit Tsjechië, Turkije, Denemarken en Zwitserland. De Turkse club is Samsunspor of Besiktas en beide staan lager op de ranking dan Anderlecht. De clubs uit de andere drie landen kunnen zowel boven als onder Anderlecht eindigen. Dit is dus al minstens één van de drie.
  • Daarnaast zijn er nog drie teams die uit de eerste voorronde moeten komen en waarvan de namen nog onbekend zijn. Normaal gezien zal één van die drie wedstrijden sowieso gaan tussen twee lager geclassificeerde clubs. Dit is dus al minstens twee van de drie.
Om reekshoofd te zijn, moet Anderlecht dus hopen op nog één verrassing uit Tsjechië, Denemarken of Zwitserland (rechtstreekse plaatsing) of dat één zwakker broertje het haalt in de overgebleven twee wedstrijden uit de eerste voorronde (of Legia of Shathar uitgeschakeld worden, wat weinig waarschijnlijk is). 

Bron: © Eigen redactie