Grello: "Winst en aanvoerder van België!"

DINSDAG, 23 SEPTEMBER 2025, 01:08 - Skyhawk
Anderlecht-Online No Image Found

INTERVIEWS - ANDERE In een opmerkelijke prestatie heeft Grello, de 40-jarige aanvoerder van het RSCA Futsal, de Belgische futsalploeg naar een overtuigende 7-2 overwinning geleid tegen Bosnië-Herzegovina. De kwalificatie voor het EK is quasi binnen, maar voor Grello was de match nog specialer. Geboren als Braziliaan maar genaturaliseerd tot Belg, droeg hij voor het eerst de aanvoerdersband. 

Zijn naturalisatie heeft hem een diepere band met België gegeven. "Het was ongelooflijk om het bandje te dragen. Ik ben nu een echte Belg," aldus Grello, die de erkenning als meer dan alleen sportief beschouwt.

De dubbele confrontatie met Bosnië is een kans om deel te nemen aan het EK, een prestigieus toernooi dat voor de meeste Belgische spelers onbekend terrein is. "Het is als de Copa America, de ultieme uitdaging," legt Grello uit, verwijzend naar zijn onvervulde droom als Braziliaan.

Terwijl de ploeg zich voorbereidt op de returnwedstrijd in Sarajevo, blijft Grello nuchter. "Het wordt een heet duel. We moeten kalm blijven en met passie spelen." Grello ziet zichzelf ook als vertegenwoordiger van de sport, die een mooie groei doormaakt in België. De aankomende wedstrijd in Sarajevo zal voor Grello dus niet alleen om de overwinning draaien, maar ook om een krachtige boodschap: België is klaar om zich te bewijzen op het internationale futsalpodium.

Bron: HLN