De terugkeer van de stille kracht: Bornauw opnieuw de baas

DONDERDAG, 16 OKTOBER 2025, 07:02 - emjomi
Anderlecht-Online No Image Found

ANDERE De cirkel is rond. Na enkele maanden afwezigheid keert Kenneth Bornauw (53) terug naar RSC Anderlecht — dit keer als CEO met de volledige eindverantwoordelijkheid over zowel het sportieve als het zakelijke luik. Marc Coucke haalt zo zijn voormalige vertrouweling opnieuw binnen, in een periode waarin de club opnieuw richting zoekt.

Bornauw kent Anderlecht door en door. Niet enkel omdat hij er de voorbije jaren op directieniveau actief was, maar ook als vader van Sebastiaan Bornauw — inmiddels viervoudig Rode Duivel en verdediger bij Leeds United. Jarenlang stond Kenneth langs de zijlijn van Neerpede, waar zijn zoon werd opgeleid. Wat begon als betrokken ouder, groeide uit tot een sleutelrol achter de schermen bij paars-wit.


Lees verder onder de advertentie

Lees verder
Van multinationals naar paars-wit
Met een diploma van de Vlerick Business School en passages bij Unilever en Microsoft heeft Bornauw het profiel van de moderne bedrijfsleider. Hij is een communicator, iemand die liever luistert dan dicteert. “Hij weet hoe je mensen laat openbloeien,” klinkt het bij voormalige collega's.

Toen Marc Coucke hem in 2022 overtuigde om naar Anderlecht te komen, kreeg Bornauw één duidelijke opdracht: het merk RSCA opnieuw op de kaart zetten. En dat deed hij. Onder zijn leiding vulden de tribunes zich weer, werden de viplounges hip, en kreeg het Lotto Park een frisse uitstraling met lichtshows en culinaire concepten. Nieuwe sponsors stapten aan boord en zelfs in financieel woelige tijden schreef de club weer groene cijfers.

Moderniseren zonder de ziel te verliezen
Bornauw moderniseerde de club, maar bleef trouw aan de Anderlecht-identiteit. Hij herstructureerde het commerciële team, vernieuwde het jeugdcentrum en professionaliseerde het ticketing- en hospitalitybeleid. Zijn aanpak was nuchter: eerst de fundamenten versterken, dan pas verder bouwen.

Een breuk met Vandenhaute
Zijn plotse vertrek in juni 2025 kwam dan ook als een verrassing. Officieel “om nieuwe horizonten te verkennen”, maar achter de schermen botsten de visies van Bornauw en toenmalig voorzitter Wouter Vandenhaute steeds vaker. Twee sterke karakters, één cockpit — dat kon niet blijven duren.

Voor veel fans was het nieuws een domper. Bornauw was zowat de enige beleidsmaker die buiten schot bleef bij kritiek. “De enige die echt wist waar hij mee bezig was,” klonk het op sociale media.

Een korte adempauze, dan een terugkeer
Na zijn vertrek nam Bornauw letterlijk afstand: hij reisde onder meer door Peru en Australië. Maar nu Vandenhaute vertrokken is en Coucke de club opnieuw moet herstructureren, grijpt die laatste terug naar zijn betrouwbare pion.

Bornauw wordt dit keer niet zomaar CEO Non Sports, maar de grote baas — met bevoegdheid over zowel business als sport. Daarmee staat hij boven Isabelle Vanden Eede en sportief directeur Tim Borguet.

Een man van structuur, geen showman
Zijn terugkeer vier maanden na zijn vertrek zegt veel over de impact die hij had. Bornauw zoekt zelden de camera op en laat liever daden spreken. Structuur, vertrouwen en cijfers zijn zijn troeven.

Nu krijgt hij de kans om niet alleen de commerciële motor, maar ook het sportieve hart van Anderlecht weer te laten draaien. En dat zal nodig zijn, want de uitdaging is groot — maar als iemand weet hoe je mensen laat openbloeien, dan is het Kenneth Bornauw.

Bron: HNB (Jorunn Vannoorden en Jurgen Geril)