Verschueren: “Qatarees geld? Daar is nu geen sprake van”

MAANDAG, 10 NOVEMBER 2025, 07:48 - emjomi
Anderlecht-Online No Image Found

INTERVIEWS Na enkele jaren afwezigheid is hij terug op het oude nest. Michael Verschueren (55), zoon van clubicoon Michel en man met “paars bloed”, is opnieuw voorzitter van RSC Anderlecht. Op zijn eerste werkdag maakt hij duidelijk dat hij het anders wil aanpakken dan zijn voorganger.

“Ik ben blij om terug te zijn,” zegt hij zichtbaar enthousiast. “Iedereen weet dat ik een echte Anderlecht-man ben. Ik wil opnieuw ten dienste van de club werken.”

Verschueren ziet zichzelf niet als een voorzitter die elke dag op de club beslissingen neemt. “Of je dat nu ceremonieel, protocollair of niet-uitvoerend noemt, dat maakt me niet uit,” zegt hij. “Kijk naar de grote Europese clubs: hun voorzitters staan niet constant in een managementrol. Wij hebben het hier een tijd geprobeerd met een voorzitter die bijna alles zelf besliste. Ik geloof niet dat dat de juiste manier van werken is.”

De dagelijkse leiding komt in handen van CEO Kenneth Bornauw, terwijl Verschueren zich wil focussen op strategie en zijn internationale netwerk. “Ik blijf actief bij de ECA (European Club Association) en zal mijn contacten gebruiken waar dat nuttig is voor Anderlecht.”

Geruchten over buitenlandse investeerders wuift hij meteen weg. “Dat er Qatarees geld in aantocht zou zijn, klopt absoluut niet,” benadrukt hij. “Eerst gaan we rustig analyseren waar de club vandaag staat. Kenneth zal de dagelijkse beslissingen nemen; ik ondersteun op de achtergrond.”

Zijn terugkeer valt samen met het vertrek van Wouter Vandenhaute, die zijn aandelen verkocht. “Dat nieuws verraste me,” geeft Verschueren toe. “Maar ik begrijp zijn beslissing en wil hem bedanken voor zijn inzet de voorbije vijf jaar.”

Ambitie: terug naar Europa
De nieuwe voorzitter kijkt ambitieus naar de toekomst. “Onze grootste uitdaging is opnieuw sportief succes boeken. Anderlecht moet weer meedoen voor de Belgische top en Europees voetbal halen — dat mag geen gemiste kans zijn. Dit seizoen was op dat vlak gewoon onvoldoende.”

Volgens Verschueren liggen de fundamenten er. “We hebben de beste fans, trouwe sponsors en Brussel als unieke talentenvijver. Nu moeten we zorgen voor stabiliteit en een beleid dat niet alleen op korte termijn denkt.”

Een snelle terugkeer van Romelu Lukaku sluit hij echter uit. “Romelu is een vriend — ik heb hem gisteren nog gesproken — maar hij heeft nog een contract bij Napoli. Een comeback bij Anderlecht, in welke rol dan ook, zit er voorlopig niet in.”

Voor de topper tegen Club Brugge stelde hij slechts één eis: “Ik verwacht niet alleen een overwinning, maar vooral strijdlust. Op het einde van de match moeten alle spelers op hun knieën zitten van vermoeidheid.”
Waarvan akte.



Bron: HLN (KDZ)