"Ik wil winnen met Anderlecht, daar kijk ik écht naar uit"

ZONDAG, 18 JANUARI 2026, 11:05 - Garrincha
Anderlecht-Online No Image Found

INTERVIEWS Het Laatste Nieuws pakt dit weekend uit met een groot dubbelgesprek met Marc Coucke en Romelu Lukaku. De twee zijn erg close en willen samen bouwen aan een mooie toekomst voor Anderlecht. "Marc moet zich omringen met mensen die de club beter willen maken, niet zichzelf", zo adviseerde Coucke aan de Anderlecht-voorzitter.

Lukaku zijn hart kleurt paars en wit en hij wil dat dat bij iedereen binnen de club zo is. "Je mag Anderlecht niet als tussenstap zien, dat werkt niet. Niet bij spelers, maar ook niet bij de staf", aldus Lukaku. "Daarom weet ik dat het goed zit met Besnik als coach. Zijn hart zit op de juiste plaats. Hetzelfde geldt voor Biglia en Proto: zij zijn Anderlecht. Zij willen de club weer naar boven brengen. Hetzelfde met Bornauw en Verschueren."


Lees verder onder de advertentie

Lees verder
Lukaku vewijst naar Real Madrid: "Iedereen die voor Real werkt, wil er de beste ploeg van de wereld van maken", aldus Lukaku. Die mindset wil hij ook bij Anderlecht zien.

Voorlopig blijft de rol van Lukaku beperkt tot advies geven en af en toe met een jeugdspeler praten om die te overtuigen van het Anderlecht-project. Op termijn wil hij meer. "Ik speelde bij Chelsea, Inter, Manchester United en nu Napoli: ik weet wat je moet doen om te winnen. Dat wil ik straks ook met Anderlecht doen. Daar kijk ik echt naar uit."

Lukaku vertelt dat hij momenteel een trainersopleiding volgt. Zijn UEFA A- en B-diploma heeft hij bijna op zak. Daarna wil het de Pro License-opleiding volgen. "Ik heb Marc beloofd alle mogelijke opleidingen te volgen", aldus Lukaku. "Ook de managementscursus van de UEFA, die Jan Vertonghen nu volgt, wil ik doen. Ik wil mee aan tafel kunnen zitten bij onderhandelingen zodat Anderlecht of een van onze jongens niet in de zak worden gezet."

Bron: © Eigen redactie