Voorbeschouwing: Anderlecht - Dender

ZATERDAG, 24 JANUARI 2026, 13:56 - TCV
Anderlecht-Online No Image Found

WEDSTRIJDEN Morgen neemt Anderlecht het in de vooravond op tegen Dender, de laatste in de stand. Er mag trouwens best wat drukken zitten op deze wedstrijd na de nul op zes in de competitie. Deze wedstrijd moet Anderlecht absoluut winnen gezien de zware resterende kalender op verplaatsing.

Anderlecht speelt nog viermaal thuis in de reguliere competitie tegen de clubs die momenteel de vier laatste plaatsen bezetten in het klassement (Dender, La Louvière, OHL en Cercle Brugge). Dat zijn wedstrijden die Anderlecht op papier allemaal moet kunnen winnen indien het zelf een normaal niveau haalt. Aangezien paarswit op verplaatsing geen constant niveau haalt en een risicopatiënt blijft, moet Anderlecht er voor zorgen dat het zoveel mogelijk punten in het Lotto Park kan halen. Achter Anderlecht staan immers heel wat clubs te dringen en indien paarswit ook thuis punten blijft verspelen, kan de kwalificatie voor Play-off 1 zeker in gevaar komen.

Dender valt bovendien niet te onderschatten, want ze wonnen vorig seizoen in het Lotto Park en ze zijn al even bezig met een inhaalbeweging met onder andere een zes op zes tegen Antwerp.

Anderlecht haalde met Sikan een eerste echte versterking, maar het is de vraag of Hasi de nieuwe aanvaller al meteen zal laten starten. Hasi kan wel terug rekenen op Camara en Llansana, maar nu is Augustinsson weer even buiten strijd. Een vijfde gele kaart bedreigt ook nog steeds De Cat, Bertaccini en Llansana voor de verplaatsing naar Standard op de volgende speeldag.



Aftrap: 18u30
Stadion: Lotto Park
Scheidsrechter: Wesli De Cremer


Lees verder onder de advertentie
Lees verder
: : : ANDERLECHT : : :

Mogelijke opstelling: Coosemans, Sardella, Hey, Kana, N'Diaye, De Cat, Saliba, Hazard, Angulo, Bertaccini, Cvetkovic
Invallers: Heekeren, Imbrechts, Ilic, Camara, Llansana, Verschaeren, Degreef, Tajaouart, Kanaté, Sikan

Geblesseerd: Huerta, Stroeykens, Maamar, Augustinsson
Geschorst:
Gevaar voor gele schorsing: De Cat, Bertaccini, Llansana

: : : DENDER : : :

Mogelijke opstelling: Gallon, Sambu, Cools, Marijnissen, Goncalves, Ferraro, Mbamba, Viltard, Kvet, Toshevski, Nsimba
Invallers: De Fougerolles, Berte, Jahanbakhsh, Rodes, Acquah, Hrncar, Koton, Moutha-Sebtaoui, Fortin, Dion Saahi, Oratmangoen

Geblesseerd: Dietsch, Verrips, Fredrick
Geschorst:
Gevaar voor gele schorsing:

Vorige jaren:
2024-2025: 2-3
2008-2009: 4-0
2007-2008: 1-0
>>Resultatenhistoriek


Bron: © Eigen redactie