Marijn Beuker optie als Sportief Directeur

WOENSDAG, 25 FEBRUARI 2026, 23:18 - TCV
Anderlecht-Online No Image Found

TRANSFERS Volgens Het Laatste Nieuws staat er met de Nederlander Marijn Beuker een nieuwe naam op de lijst van opties om de positie van Sportief Directeur bij Anderlecht in te vullen. Beuker is werkzaam bij Ajax als Directeur Voetbal, maar zijn invloed lijkt daar sterk af te nemen sinds de komst van Jordi Cruijff.

Beuker, die zijn loopbaan begon bij AZ, zet sterk in op data-analyse waarbij cijfers en analyses de basis vormen voor transfers. Na zijn werk in de jeugdacademie van AZ trekt hij eind 2021 naar Queen’s Park FC waar hij samenwerkt met Robin Veldman (ex-RSCA). Louis Van Gaal haalde Beuker in 2023 naar Ajax waar hij de scouting en de jeugdacademie onder handen moest nemen.

Met de Italiaan Farioli strandt Ajax vorig seizoen op slechts een punt van PSV in de strijd om de landstitel door een sterke eindsprint van PSV en een zwakke reeks van de Amsterdammers. Beuker is echter niet onomstreden bij Ajax en sinds de komst van Jordi Cruijff als sportieve eindverantwoordelijke lijkt zijn invloed in dalende lijn. Zonder dat Beuker ervan op de hoogte was gebracht werd recnt een trainerswissel doorgevoerd bij Jong Ajax ondanks het feit dat Beuker verantwoordelijk is voor dat team.

Bron: Het Laatste Nieuws