
WEDSTRIJDEN - INTERVIEWS Zondag staat er een bijzonder duel op het programma voor Jérémy Taravel. De jonge Franse trainer van Anderlecht neemt het dan op tegen Club Brugge, waar zijn goede vriend Ivan Leko aan het roer staat. Toch schuift Taravel de persoonlijke band even opzij. “Ik heb me deze week volledig op mijn team gefocust en ben in mijn eigen bubbel gebleven.”
De twee kennen elkaar al jaren. Tijdens hun periode bij Lokeren speelden Taravel en Leko samen maar liefst 96 wedstrijden. Met een knipoog blikt Taravel terug: “Ik deed vaak het zware werk voor hem.” Die tijd smeedde een sterke band. Vorig jaar haalde Leko hem bovendien naar Standard om deel uit te maken van zijn technische staf.
Toch zal de vriendschap zondag even geen rol spelen. “We hebben samen mooie momenten beleefd en ik heb veel van hem geleerd”, vertelt Taravel. “Zijn tactisch inzicht, de intensiteit op training, zijn manier van omgaan met spelers en vooral de waarden die hij als mens uitdraagt. Hij straalt veel respect uit naar zijn groep. Maar tijdens de wedstrijd telt dat allemaal niet.”
Opvallend: de twee trainers hebben deze week geen contact gehad. “Normaal zouden er misschien wat plagerige berichtjes zijn, maar dat is er niet van gekomen. Ik wilde me volledig concentreren op de voorbereiding. Na de wedstrijd kunnen we altijd nog even bijpraten.”
Belangrijke test
Voor Taravel wordt de uitwedstrijd in Brugge een serieuze graadmeter. Sinds hij vier wedstrijden geleden het roer overnam bij Anderlecht, is hij nog ongeslagen.
“Qua spelbeeld verwacht ik iets gelijkaardigs als onze bekerwedstrijd tegen Antwerp”, zegt hij. “Als we iets willen meenemen uit Brugge, zullen we met dezelfde inzet en strijdlust moeten spelen. Het kan voor ons een volgende stap zijn.”
Bron: hln.be