Voorbeschouwing: Anderlecht - Cercle Brugge

ZATERDAG, 21 MAART 2026, 09:54 - TCV
Anderlecht-Online No Image Found

WEDSTRIJDEN Morgen valt het doek over de reguliere competitie jaargang 2025-2026. Anderlecht heeft nog een punt nodig om 100% zeker te zijn van de Champions' Play-offs. Cercle Brugge is zeker van de Relegation Play-offs en wisselde deze week nog van coach. Anderlecht kan niet rekenenen op de geschorste Saliba en Bertaccini. Door de blessure van Llansana moet Taravel puzzelen op het middenveld.

Anderlecht moet door een één op zes en de goede reeksen van Gent en Genk nog steeds een punt halen om zeker te zijn van de Champions' Play-offs. Maar zelfs met een horrorscenario en een kleine nederlaag kan het zich nog plaatsen omdat het doelpuntensaldo van paarswit beter is dan dat van Genk (+5 vs -1). Nieuw puntenverlies zou de goede periode onder Taravel wat ondermijnen, want vorige week waren er genoeg kansen om de zege in Mechelen te pakken.

Anderlecht kan tegen Cercle Brugge zes op zes halen in de competitie. Op zich lijkt dit niet zo bijzonder, ware het niet dat Anderlecht op dit moment nog tegen geen enkele club zes op zes wist te halen dit seizoen.

Taravel moet sowieso puzzelen op het middenveld. Saliba pakte - een aangekondigde kroniek - zijn tiende gele kaart en mist hierdoor ook nog de eerste match van de Play-offs. Net nu liep Llansana een blessure op waardoor enkel nog De Cat overblijft van het vaste trio. De Cat zal vermoedelijk lager spelen waardoor er ruimte is voor Verschaeren en of Stroeykens. Een andere mogelijkheid is om Hazard achteruit te schuiven, maar hij zorgde de laatste maand voor veel doelpunten en naast Cvetkovic beschikt paarswit over geen enkele diepe spits, want Sikan is geblesseerd. Andere opties zijn Kana of Rits, maar Kana komt pas terug na een blessure en heeft al een tijd niet meer op het middenveld gespeeld. Rits werd dan weer pas recent opnieuw bij de A-kern gehaald.

De volgende die moet uitkijken voor een schorsing is Augustinsson. De eerste wedstrijd van de Play-offs aanvangen zonder twee basisspelers, kan voor dit Anderlecht al een groot verschil betekenen.




Lees verder onder de advertentie
Lees verder
Aftrap: 18u30
Stadion: Lotto Park
Scheidsrechter: Simon Bourdeaud'hui

: : : ANDERLECHT : : :

Mogelijke opstelling: Coosemans, Camara, Ilic, Diarra, Augustinsson, De Cat, Verschaeren, Degreef, Cvetkovic, Stroeykens, Hazard
Invallers: Heekeren, Imbrechts, Sardella, Hey, Maamar, Kana, Tajaouart, Rits, Dao, Kanaté

Geblesseerd: Huerta, Sikan, Llansana
Geschorst: Saliba (1/2), Bertaccini
Gevaar voor gele schorsing: Llansana, Augustinsson

: : : CERCLE BRUGGE : : :

Mogelijke opstelling: Warleson, Magnée, Kakou, Kondo, Nazinho, Van Der Bruggen, Gerkens, Adewumi, Ageykum, Diop, Ngoura
Invallers: Delanghe, Langenbick, I. Diakité, Caicedo, Konaté, Diaby, De Wilde, Jurado, Hermann, Kouassi, Vanzeir, O. Diakité

Geblesseerd: Ravych, Erick, Ouattara
Geschorst:
Gevaar voor gele schorsing: O. Diakité, Diaby

Vorige jaren:
2024-2025: 3-0
2023-2024: 3-0
2023-2024: 2-0
2022-2023: 2-0
2021-2022: 0-2
>>Resultatenhistoriek

Prognose gebaseerd op de laatste 5 jaar:
Winst: 80%
Verlies: 20%
Gelijk: 0%

Prognose gebaseerd op alle resultaten:
Winst: 84.31%
Verlies: 5.88%
Gelijk: 9.81%

Bron: © Eigen redactie