"Anderlecht wil Fatecha rustig brengen"

Gianluca Fatecha, de jonge Paraguayaan die op weg is naar Anderlecht, zal bij paars-wit aansluiten bij de U21. Dat vertelden de speler en zijn vader in een gesprek met ABC Deportes. Lees verder »

Gianluca Fatecha, de jonge Paraguayaan die op weg is naar Anderlecht, zal bij paars-wit aansluiten bij de U21. Dat vertelden de speler en zijn vader in een gesprek met ABC Deportes. Lees verder »

Volgens berichten uit Paraguay is de uitleenbeurt van Gianlucca Fatecha aan Anderlecht afgerond. Paars-wit zou de 19-jarige middenvelder van Club Olimpia voor één jaar huren met optie tot aankoop. Over twee weken zou Fatecha naar België afzakken. Lees verder »

Matz Sels staat op de drempel bij RSC Anderlecht. Maar dat wil niet zeggen dat paars-wit alle geloof verloren is in Mile Svilar. Integendeel, een ervaren keeper voor één seizoen huren is ideaal voor de ontwikkeling van Svilar. "We geloven heel sterk in hem, maar het is een leerproces", aldus Herman Van Holsbeeck. Lees verder »

Vorige week kwam het nieuws dat René Weiler heel wat jongeren naar een zogenaamde C-kern stuurt om hen te laten vertrekken. Herman Van Holsbeeck verduidelijkt dit nu. Hij benadrukt dat deze jongeren zeker nog een toekomst hebben, maar het voor hen beter is om tijdelijk elders aan spelen toe te komen. Lees verder »

Tijdens de voorstelling van Pieter Gerkens, sprak Herman Van Holsbeeck zich uit over een eventuele transfer van Clinton Mata. De general manager verwacht eerstdaags een beslissing van de speler. Hij twijfelt niet aan de wil van Mata om naar Anderlecht te komen maar het buitenland speelt ook een rol in zijn uiteindelijke beslissing Lees verder »

Vanmiddag stelde Anderlecht met Pieter Gerkens zijn tweede nieuwkomer voor dit seizoen voor. De Limburgse middenvelder glunderde en toont zich meteen ambitieus. "Ik wil zo veel mogelijk speelminuten verzamelen. Mijn ambitie is om meteen in de ploeg te staan." Lees verder »
Officieel is het nog altijd niet, maar lang kan dat niet meer duren. Pieter Gerkens tekent wellicht komende uren een vierjarig contract bij RSC Anderlecht. "Voor mij is dit een absolute droomtransfer", laat Gerkens weten in Het Belang Van Limburg, "Wie had dit durven denken eind vorig jaar? Het is een grote stap, maar ik zal er alles aan doen om te slagen bij Anderlecht." Lees verder »

Volgens de regionale zender TV Limburg is de transfer van Pieter Gerkens van STVV naar Anderlecht rond. De middenvelder zou morgen zijn contract tekenen bij de landskampioen, zo klinkt het.Anderlecht betaalt zo'n twee miljoen euro voor Gerkens. Lees verder »

Voor de verschillende sporttakken heb je zowel Franse als Nederlandstalige bonden. Elke club moet een keuze maken tot welke bond hij behoort, zo ook RSC Anderlecht. Een keuze die de club eigenlijk niet wil maken. "Wij zijn een Brusselse en een Belgische club en moeilijk in een keurslijf te dwingen", aldus David Steegen. Lees verder »

Een naam die de laatste dagen regelmatig met Anderlecht genoemd wordt, is Vadis Odjidja, Speler van het Jaar in Polen. De 28-jarige middenvelder speelt momenteel bij Legia Warschau. In Sport/Voetbalmagazine is hij duidelijk over een terugkeer naar Belgë: "Dat is niet voor meteen." Lees verder »

Leander Dendoncker is gegeerd wild op de transfermarkt, maar Anderlecht laat zich niet zomaar doen. "Leander is aantrekkelijk door zijn prachtig profiel, op en naast het veld", weet woordvoerder David Steegen. "Maar we doen er alles aan om hem nog minstens een jaartje in Anderlecht te houden." Lees verder »

Bij Charleroi gaat men ervan uit dat Clinton Mata deze zomer vertrekt en volgens manager Mehdi Bayat is de kans reëel dat Anderlecht diens volgende club wordt. Dat liet hij vanmiddag verstaan bij de voorstelling van de kalender voor het nieuwe seizoen. Lees verder »

Anderlecht begont de competitie tegen FC Antwerp, de nieuwkomer in Eerste Klasse. Paars-wit kijkt er in ieder geval naar uit om naar de mytische Bosuil te trekken. Lees verder »

Volgens de lokale krant Le Corriere di Bologna heeft Sebastien De Maio een persoonlijk akkoord bereikt met Bologna. De vraagprijs van Anderlecht zou voor de nummer vijftien van vorig seizoen een probleem vormen, maar Anderlecht zou zich inschikkelijk opstellen. Lees verder »

Club Brugge plukte coach Ivan Leko weg bij STVV en dat heeft zo zijn gevolgen voor de transfer van Pieter Gerkens. RSC Anderlecht is voorlopig nog de enigde kandidaat die Gerkens wil binnenhalen. Maar het plotse vertrek van Leko hebben de Truienaars nu even andere dingen aan het hoofd. Lees verder »

Lukasz Teodorczyk praat vrijuit in het Poolse SportoweFakty,een zeldzaam gegeven voor de Pool. Hij komt er nog even terug op het incident met de middelvinger en over een eventuele transfer. Dat laatste is geen doel voor de Pool: "Ik vraag niet zelf achter een transfer". Lees verder »

Frank Boeckx is net terug van vakantie op Ibiza en herstelt nog van zijn rugoperatie. Daardoor is het niet helemaal zeker of hij volgend seizoen opnieuw onder de lat zal staan. Daar maakt Boeckx geen probleem van, als eventueel Mile Svilar zijn plaats in doel inneemt, zal Boeckx klaar staan om de jonge Svilar bij te staan met raad en daad. Lees verder »

Een verrassing is het niet echt, Sébastien Delferière toonde meermaals het afgelopen seizoen dat hij een wedstrijd kan leiden als geen ander. Voor het derde jaar op rij mocht hij dan ook het Gouden Fluitje in ontvangst nemen. Een trofee voor de beste scheidsrechter van het seizoen, toegekend door de clubs van de Pro League. Lees verder »

Vrijdag spelen de Rode Duivels hun kwalificatiewedstrijd tegen Estland. Net als tegen Tjechië hoopt Youri Tielemans te starten, al beseft hij dat de concurrentie op het middenveld groot is. Vincent Kompany had niets dan lof voor de jonge middenvelder, iets wat Tielemans meer dan plezier doet. Lees verder »

Frank Boeckx was gisteren te gast bij Van Gils & Gasten op Eén. Daar liet hij weten dat het nog helemaal niet zeker is dat hij de start van de competitie zal missen. "Het is moeilijk om daar nu een datum op te plakken. Ik mag gewoon niet te snel hervatten", aldus Boeckx. Lees verder »

Het is geen geheim dat Diego Capel graag zou terugkeren naar Spanje. Er is interesse van Deportivo, Eibar en Leganés. In een interview met Marca heeft hij wel veel lovende woorden voor Anderlecht. “Anderlecht is een grote club, ik ben dankbaar en trots hiervan deel te hebben uitgemaakt.” Lees verder »

In tegenstelling tot Leander Dendoncker mocht Youri Tielemans één helft meespelen met de Rode Duivels tegen Tjechië (2-1). De nieuwe Monegask was tevreden over zijn prestatie en kreeg tijdens de rust felicitaties van de bondscoach Roberto Martinez. "Alles is goed verlopen. Ik heb steeds mijn man gevonden tussen de lijnen en heb geprobeerd om mij te amuseren." Lees verder »

De eerste helft van de wedstrijd van de Rode Duivels gisteren, was toch wat paars-wit getint. Met Romelu Lukaku, Vincent Kompany en Youri Tielemans stonden drie ex-Anderlechtspelers op het veld. En het mag gezegd worden, Tielemans maakt al een diepe indruk op zijn ploegmaats. Lees verder »